Olimpiyatlara Yeni Kaykay Parkıyla Hazırlık

Kaykayın 2020 Tokyo Olimpiyatları'na eklenen beş yeni disiplinden biri olması Türkiye'yi harekete geçirdi ve uluslararası standartlardaki ilk kaykay parkı Bursa'da açıldı.

Yıllardır ekstrem spor kategorisinde görülen kaykay, 2020 yılında Tokyo'da düzenlenecek olimpiyatlara yeni branş olarak eklendi. Bu gelişme, ülkemizdeki kaykay tutkunlarını da heyecanlandırdı! Bursa'da wakeboard severlere yıllardır hizmet veren Sukaypark bünyesine şimdi bir de uluslararası standartta kaykay parkı eklendi.

Kaykay branşı 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda İşte o muhteşem kaykay parkı © Nuri Yılmazer

Bursa'da kaykay festivali yapıldı. Bursa'da gerçekleşen kaykay festivalinden fotoğraflar. Türkiye Kaykay Festivali Bursa'da gerçekleşti Festivale ilgi büyüktü GİSD tarafından düzenlenen Türkiye Kaykay Festivali kapsamında açılışı gerçekleştirilen parka, yurtiçi ve yurtdışından birçok sporcu akın etti. Ayrıca etkinliğe Gençlik Spor Bakan Yardımcısı AbdurrahimBoynukalın, Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın yanı sıra ünlü oyuncular Hülya Koçyiğit ve Engin Altan Düzyatan da katıldı.

Türkiye Kaykay Federasyonu'nun hayata geçirilmesi ve ülke genelinde Bursa'ya inşa edilen parkın benzerlerinin ve olimpik versiyonlarının yapılmasıyla, Tokyo 2020'de Türkiye'yi temsil edecek birçok sporcu yetiştirilmesi planlanıyor.

Ayrıca bu güzel günde toplam 10.000 TL para ödülü olan bir yarış da gerçekleşti. 200’e yakın yerli ve yabancı sporcu yeteneklerini parkurda sergiledi. Yarışmanın sonucunda Amatör Jam kategorisinde Alparslan Ayhan, Pro Jam ve Best Trick kategorisinde ise Adem Ustaoğlu’nun birinciliği vardı.