TÜRKİYE KAYKAY FESTİVALİ

5-6 Ağustos 2017, Türkiye Kaykay Festivali’ndeydik ve harika bir 2 günün ardından, beton parkın açılışını ve mükemmel eğlenceli bir yarışmayı arkada bıraktık.

Belediye başkanı, spor bakanı yardımcısı ve diğer ünlü isimler parkın açılışını birlikte yaptılar. Onlarca kaykaycının parka bir arada dalışı çok hoş görüntülere sebep oldu. Ardından yabancı arkadaşların çok kısa süren (hatta süremeyen) demosu ardından, ilk gün boyunca hunharca bir park seansı gerçekleşti. Ayaklar neşelendi, şenlendi ve park için yapılan yorumlar harikaydı.

İkinci gün yarışma günüydü, Jam Session’da Adem Ustaoğlu birinci, Berke Dikişçioğlu ikinci, Yusuf Turan üçüncü oldu. Yarışma harika görüntülere sahne oldu diyebiliriz. Gözlerimiz bildiğiniz bir ziyafet gördü. Best Trick’te yine Adem şovunu yaparak birinci oldu, Halis Kara ikinci Berkan Özdemir üçüncü oldu. Burada da inanılmaz keyif alınan bir 25 dakika oldu diyebiliriz. Ayrıca, Deniz Mahmut Saadet ve Bera Tok geleceğin sporcuları olarakseçildiler.

Ardından tüm yarışmacılara hediye çekleri, kupaları ve çeşitli ödülleri Belediye Başkanı tarafından teslim edildi.

Kısaca, gelmeyenin pişman olacağı ve ülkenin kaykay geleceği adına en başarılı organizasyonlardan birine şahit olduk. SBT olarak, 12 yıl önce başlattığımız ve devam ettirdiğimiz vizyonun, canlı halini deneyimledik. Birlik, beraberlik ve gelişimin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğine ikna olduk.

Yeni derneğimiz GİSD’e, Metrikspark’a, ilgili Belediyelere, gelen ve katılan kaykaycılara, tüm distribütörlere, markalara ve mağazalara, SBT ekibine ve katılan diğer herkese teşekkür ediyoruz. En kötü günümüz böyle olsun! Var olun. Kaykayınızla olun!

Etkinlik için hazırlayacağımız SBT videosunu çok yakında paylaşacağız.

Uzun yılların ardından tarihi gelişmelere tanık oluyoruz. Daha önce duyurusunu yaptığımız, ülkemizin ilk uluslararası standartlardaki beton parkı Bursa’da 5-6 Ağustos tarihinde “Türkiye Kaykay Festivali” ile birlikte açılıyor. Yani hem harika bir yeni beton park hemde güzel bir festival bir arada. Muhtemelen sadece kaykaya ait diyebileceğimiz ilk büyük etkinlik. Etkinlik bir GİSD (Gençler İçin Spor Derneği) organizasyonu ve dernek kaykay için olimpik çalışmalar yapmayı planlıyor.

2 gün sürecek olan festival Jam Session + Best Trick yarışmalarıyla süslenecek ve 10.000TL ödül dağıtılacak. Bu harika rakamla bitmeyip, birçok marka stantları ile müzik eşliğinde harika bir iki gün geçirilecek. Ayrıca yarışmaya şimdilik isimlerini bilmediğimiz yabancı sporcular katılacak ve jüri olarak da görev olacaklar.

Yarışmalara katılmak isteyenler için ön başvuruyu buradan yapabilirsiniz.